o nas



PINATA

Jesteśmy grupą artystyczną składającą się z trojga malarzy działających w różnych obszarach sztuki wizualnej. Szukamy inspiracji wszędzie, tym razem pretekstem do artystycznych podbojów są wieże ciśnień. Zapraszamy do śledzenia naszych projektów na stronie:

http://pinatagroup.com/



KATARZYNA WENDLAND
Urodzona w 1979 roku w Szczecinie. W 2006 ukończyła malarstwo sztalugowe, malarstwo w architekturze (malarstwo ścienne i witraż) oraz rysunek na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Laureatka nagrody im. Prof. Stanisława Borysowskiego w dyscyplinie: malarstwo 2003/2004. Uczestniczka licznych wystaw w kraju i za granicą (Niemcy, Irlandia). Od 2007 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. 
"Sztuka jest dla mnie zdecydowanie czymś więcej niż pasją, mój czas pochłania malarstwo, grafika, fotografia, sztuka użytkowa, różnorodne projekty, twórcze eksperymenty."
WYBRANE WYSTAWY: „Przestrzeń zilustrowana” z Alicją Wieczorek, Muzeum piśmiennictwa i drukarstwa, Grębocin 2015 ,VIII Polish Art Festival „Celtic – Slavik vision of woman” The Hunt Museum, Limerick, Ireland 2014, “Galernicy” Dom Muz, Toruń 2014, “Prezentacje” Wystawa zbiorowa, Oranżeria Zespołu Pałacowego w Lubostroniu 2011, „VII Biennale Małych Form Malarskich”, Galeria Sztuki Wozownia, Toruń 2007, „Dyplom”, Uniwersytet, Gӧttingen, Niemcy 2006/2007, „Postmodernizm w Sztuce”, Akademia Muzyczna im.Feliksa Nowowiejskiego, Bydgoszcz 2006, „Artyści Szkoły Toruńskiej ze Zbiorów Andrzeja Lubawego” Muzeum im.Ks.dr Władysława Łęgi, Grudziądz 2005/2006, Wystawa poplenerowa Ogólnopolskiego pleneru malarskiego „Mistrz i Uczniowie´’ Dębno, Zamek Książąt Pomorskich Szczecin 2005.



ALICJA WIECZOREK
Doktorantka na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, absolwentka Malarstwa na tym samym wydziale. Dyplom z wyróżnieniem za cykl „Gra w obrazy” otrzymała w 2012 roku. Licencjat z Edukacji Artystycznej z zakresu Mediów Rysunkowych - w 2014. Należy do ZPAP w Okręgu Toruńskim. Ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym. Swoje prace pokazywała m.in. na wystawie „Dyplomy 2012” w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu, na Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych „Promocje 2013” w Legnicy, na 9 Triennale Małych Form Malarskich w Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu, podczas wystawy pokonkursowej III Triennale Malarstwa „Animalis” w Chorzowie, na 12. Międzynarodowym Jesiennym Salonie Sztuki w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zajmuje się różnymi dziedzinami sztuki, jednak punktem wyjścia dla jej poszukiwań jest Malarstwo. W swoich pracach szuka wspólnego pola dla systematyczności i przypadku, ilustruje proces twórczy i podkreśla obecność sztuki w codziennym życiu. Stosuje wielowątkową formę dającą odbiorcy możliwość swobodnej interpretacji. Poza obrazami tworzy szeroki cykl rysunkowy pt. Dziennik”, który liczy już ponad 500 realizacji, zajmuje się również ilustracją, projektowaniem i animacją.



GRZEGORZ WAWRZYŃCZAK
Absolwent Malarstwa na WSzP UMK w Toruniu w pracowni prof. art. mal. Piotra Klugowskiego. Nad aneksem z rysunku pracował pod okiem prof. art. mal. Krzysztofa Pituły, natomiast część dyplomu z malarstwa w architekturze została opracowana w pracowni dr. hab. art. mal. Andrzeja Kałuckiego. Dyplom z wyróżnieniem otrzymał w 2013 roku. Zajmuje się malarstwem, grafiką, rysunkiem, rzeźbą, witrażem i muzyką. Lubi łączyć malarstwo z rzeźbą, podczas zabaw technikami kolażu i asamblażu, często wychodząc z pracą całkowicie w przestrzeń. Namiętny plakacista, kompozytor i konstruktor rekwizytów. Za swój dyplom „Między wschodem i zachodem” otrzymał nagrodę podczas wystawy „Dyplomy 2013” prezentowanej w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu. Prezentował swoje prace w kraju i za granicą m.in. w Toruniu, Warszawie, Getyndze (Niemcy), Nowej Soli, Grudziądzu i Mogilnie. Brał udział w 9 Triennale Małych Form Malarskich w Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu i Międzynarodowym Biennale plakatu w Bielsko-Białej. Podczas swojej wystawy indywidualnej w Galerii nad Wisłą w Toruniu pt. „Rytuał” połączył ekspozycję galeryjną z happeningiem w przestrzeni publicznej. Od 2015 roku jest członkiem ZPAP w Okręgu Toruńskim.





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz