o projekcie

aquapresja


Aquapresja to projekt zarówno artystyczny jak i społeczny, którego głównym tematem są wieże ciśnień. Celem projektu jest zainteresowanie społeczności wiejskiej i miejskiej lokalną architekturą. Kolejnym aspektem jest poznanie ze sobą pasjonatów wież ciśnień z całego kraju, ułatwienia im kontaktu i_umożliwienie wejścia w dyskusję na temat architektury, kontekstów oraz losu tych niesamowitych obiektów. Dodatkowo wieże staną się miejscem ekspozycji, prezentującym naszą twórczość, udowadniając, że stanowią niezwykłą inspirację dla sztuki wizualnej. 

Niniejszy blog ma wprowadzić widza w klimat naszego projektu i zwrócić uwagę na proces twórczy prowadzący do finalnych ekspozycji w wieżach ciśnień i innych powiązanych z nimi wydarzeń. Zbieramy tu fotografie i informacje na temat odwiedzanych obiektów, budując kompendium wiedzy na temat wież ciśnień. Zwracamy uwagę na utraconą funkcję wież, ich obecny status, zadajemy pytanie o ich sens i przyszłość. Co uchroniło te obiekty przed wyburzeniem, ich piękna architektura, solidna konstrukcja, czy atrakcyjne i ogólnie dostępne położenie w sąsiedztwie trakcji kolejowej? Nasze podróże i akcje plastyczne mają odpowiedzieć na różne frapujące pytania. Relacjonując wszystkie działania związane z projektem, mamy nadzieję na wszczęcie dyskusji na temat wież ciśnień, która przyczyni się do zwrócenia uwagi szczególnie na te obiekty, które obecnie znajdują się w ruinie - niszczeją od czasu utracenia swej pierwotnej funkcji.

Jeśli pasjonujesz się wieżami ciśnień i z tego powodu trafiłeś na tą stronę- skontaktuj się z nami, chętnie porozmawiamy, wymienimy się doświadczeniami.

KONTAKT
ourpinata@gmail.com

Więcej na temat projektu wkrótce.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz